بمبِ خنده بمبِ خنده .

بمبِ خنده

پروژه 6040 حرف آخر چيست؟

پروژه 6040 حرف آخر چيست؟

dahm_b4.png

6040 پروژه مطالعاتي مي باشد كه براي اولين بار در كنكور كشور توسط موسسه آموزشي حرف آخر مطرح شده است.امروز در اين مقاله بصورت كامل به معرفي اين پروژه  مي پردازيم و در اين قالب تمامي سوالات و ابهامات موجود درباره اين پروژه كه ممكن است براي داوطلب شكل بگيرد مورد تحليل و بررسي قرار مي گيرد.

1- معرفي كامل پروژه 6040
2- آيا 6040 پروژه مطالعاتي جمع بندي است؟
3- پوشش دهي مطالب و ساعت مطالعه در پروژه 6040
4- به كدام دسته از داوطلبان پروژه 6040 توصيه مي شود؟
5- تاثيرات و مزيت هاي پروژه 6040
6- براي كدام نظام آموزشي طراحي شده است؟ قديم يا جديد؟
7- نتايج كساني كه با  پروژه 6040 پيش رفته اند
8- مشاوره و برنامه ريزي در پروژه 6040

 

 

معرفي كامل پروژه 6040

همان گونه كه از نام اين پروژه پيداست اين طرح متشكل از دو پارت مي باشد:
پارت اول قسمت 60 روزه و پارت دوم قسمت 40 روزه مي باشد به عبارتي در مجموع كل اين طرح را در 100 روز مي توان اجريي كرد.

پارت اول طرح 6040:  در اين پارت 60 روز به آموزش اختصاص داده شده است كه هر 4 درس اختصاصي و هر4 درس عمومي را بصورت كامل پوشش مي دهد ، آموزشي كامل بدون آن كه مطلبي حذف شده باشد به اين صورت كه براي هر درس تمامي فصول و مباحث مورد بررسي قرار مي گيرد، اما در قالب تدريسي فشرده، يعني دسته بندي منسجم مطالب با تاكيد بر مطالب مهم و كليدي. پس از واژه جمع بندي استفاده نمي كنيم. در اين پارت براي هر درس اساتيد به حل تست هاي منبع و مهم بسنده مي كنند و تعداد اين تست ها به اندازه اي است كه شما را به تسلط در مبحث مربوطه برساند پس در اين قسمت براي هر كدام از دروس نياز به منبع تستي ديگري پيدا نخواهيد كرد.

پارت دوم طرح 6040:  بعد از اجراي پارت اول اين طرح، داوطلب آمادگي ورود به پارت دوم اين طرح يعني برنامه 40 روز را پيدا مي كند كه اين برنامه 40 روز در قالب آزمون اجرا مي شود يعني 20 آزمون شبيه سازدر اين مرحله داوطلب به صورت يك روز در ميان كاملا در شرايطي مشابه جلسه كنكور آزمون برگزار مي كند. بعد از هر آزمون 15 ساعت تحليل تصويري توسط اساتيد براي همان آزمون را خواهيم داشت به اين صورت شما نصف روز آزمون برگزار ميكنيد و يك روز و نصف كامل به تحليل آزمون اختصاص ميديد يعني در قالب همين تحليل ممكن است اساتيد بسته به نياز، تعدادي از درسنامه ها و نكات مهم در پارت اول را دوباره تدريس و دسته بندي كنند و مزيت اين كار اين است كه در قالب پاسخ هاي تشريحي هركدام از اين آزمون ها، هركدام از مباحث بارها و بارها براي شما دوره خواهد شد. يعني ممكن است شما در دور اول براي يك درس درصد 40 را داشته باشيد، اما رفته رفته كه تعداد آزمون بيشتري را مورد بررسي قرار مي دهيد و در قالب هر آزمون تعدادي از نقاط ضعف خود را شناسايي و نسبت به رفع آنها اقدام مي كنيد و نقاط قوت خود را تثبيت مي كنيد، اين يعني پيشرفت شما در آزمون بعدي و در پايان پارت دوم طرح 6040 شما به تسلط قطعي براي جلسه اصلي  يعني همان جلسه كنكورمي رسيد.

 آيا 6040 پروژه مطالعاتي جمع بندي است؟

بعد از آشنايي اوليه با پروژه 6040 ممكن است اين سوال در ذهن شما شكل بگيريد كه آيا 6040 يك پروژه جمع بندي است؟ كه در پاسخ به اين سوال بايد بگوييم كه در مطلب قبلي هم گفتيم در مورد اين طرح از واژه جمع بندي استفاده نمي كنيم. اما چرا در مجموعه حرف آخر ما اين ادعا را داريم كه پروژه 6040 جمع بندي نيست؟

چون اگر قسمت 60 روزه اين طرح كه آموزش مي باشد جمع بندي باشد، بنابراين ورود به قسمت 40 روزه اين طرح منقطي نيست چون آزمون جامع اصلا معني پيدا نمي كند. داوطلب اگر بخواهد  30 يا 40 درصد مطالب را با جمع بندي پوشش دهد، چطور آزمون جامع برگزار كند ؟ داوطلب زماني مي تواند ادعا داشته باشد كه ميتواند آزمون جامع برگزار كند كه پوشش 100 درصدي مطالب را در آموزش خود داشته باشد.

حال ممكن است سوال پيش بيايد چگونه آموزش و تسلط در 100 روز امكان پذير است؟

چون در اين طرح 300 ساعت فيلم آموزشي بيشتر نداريم. اين قدرت مجموعه ماست كه با استفاده از تكنولوژي جديد روز آموزش الگو و انيميشن و رمز گرداني ياد گرفتيم كه چگونه به اوطلبان لذت يادگيري را بچشانيم.

با اين روش به شما ياد خواهيم داد  مثلا تركيب توابع كه صد درصد 2 سوال كنكور هست، به چه شكلي در يك ساعت و نيم، 5 دقيقه اش را آموزش ببينيد  و 1 ساعت و 25 دقيقه باقي مانده را  50 تا تست حل كنيديا به چه شكلي در عرض 3 ساعت پرونده حد و پيوستگي را ببنديد به طوري كه 2 تا سوال قطعي كنكور را جواب دهيد. يا به شما خواهيم گفت كه 2 سوال قطعي آمار را چگونه با تركيب كردن يكبار براي هميشه آموزش ببينيد.
(ويدئو نمونه هاي انتخابي از تدريس اساتيد قرار بگيرد)

پس اين ديگر برمي گردد به هنر ما كه چه اتفاقي مي افتد و ما چگونه در 60 روز كل آموزش را بستيم. البته اين را هم بگويم اينكه مي گوييم آموزش در 60 روز، در بعضي از درس ها 80 درصد و در بعضي درس ها 90 درصد. اما جالب اين است كه وقتي ما 80 درصد اينجا بستيم، 20 درصد باقيمانده را در آزمون ها تدريس مي كنيم.

پوشش دهي مطالب و ساعت تدريس در پروژه 6040

در قسمت قبلي اين مقاله بصورت كامل با ذكر دليل بازگو كرديم كه پروژه 6040 پوشش 100 مطالب را دارد و مهمتر از آن، فقط پوشش دادن مطلب نيست، داوطلب فقط فيلم آموزشي ببيند، بلكه براي تسلط و اطمينان خاطر داوطلب از يادگيري 100 درصدي مطالب اين جا داوطلب را به چالش مي كشيم در چگونه؟ با 20 آزمون شبيه ساز همراه با 15ساعت پاسخ نماي تصويري براي هر آزمون دوباره تاكيد ميكنم پاسخ نما نه پاسخ نامه مثلا در درس رياضي20 تا آزموني كه طرح شده ، در جلوي دوربين همه حرف ها گفته شده است يعني مثلا از سوال 126 تا سوال 155 دانش آموز به محض اينكه كليك بكند، هر آزموني كه داده است، مشكل دارد سريع دي وي دي اش را مي گذارد داخل دستگاه از شماره 1 مي آيد تا 270 كليك مي كند و با توضيحات تصويري استاد لذت يادگيري را مي چشد كه اين اتفاق بزرگي است. در قسمت 60 اين پروژه در نظام قديم حدود 300 ساعت و در نظام جديد حدود 360 ساعت آموزش حرفه اي را خواهيد داشت. كه تقريبا 90 درصد آن از سوالات بسيار مهم و منبع پوشش داده است و از سوالات كتاب درسي نيز تعداد زيادي سوال منشعب شده و خروجي هاي بسيار خوبي از آن گرفته شد. و در قسمت 40 شما 20 آزمون كاملا مشابه كنكور را خواهيد داشت كه در دل 300 ساعت تحليل اين آزمون ها   اين آزمون ها  مي توانيد بار ها و بار ها خود را محك بزنيد. (ويدئو نمونه پاسخ نماي تصويري قرار داده شود)

پروژه 6040 به كدام دسته از داوطلبان توصيه مي شود؟

 همونطور كه قبلا گفتيم 6040 برنامه اي با ايده و استراتژي جديد در كنكور هست اما به  كدوم دسته از داوطلبان توصيه ميشه؟ اول از هر چيز بايد گفت اين طرح مناسب براي داوطلباني كه مي خواهند در كمترين زمان، بيشترين بازده مطالعاتي را داشته باشند. داوطلباني كه تلاش داشتن و كلي كار انجام دادن اما  دوره و تست زني منظمي نداشته و به جمع بندي و دسته بندي منظمي نرسيدن و يا نه اون آن دسته از داوطلباني كه با وجود داشتن زمينه مطالعاتي بنا به هر دليلي مطالعه براي كنكور را تا كنون به طور جدي شروع نكردن، اما به دنبال اين هستند كه متناسب با زمان باقي مانده بتوانند به نتيجه نسبي مطلوب برسند و يا اصلا داوطلباني كه مطالعه كامل و تست زني دقيق و منظم داشتن اما به رتبه شدن در آزمون  هاي آزمايشي و تثبيت رتبه در كنكور سراسري فكر ميكنن. به عبارتي در هر سطح و وضعيتي كه هستي اين پروژه 6040 ميتونه براتون معجزه گر باشه و شما هم بتونيد سهمتون از كنكور برداريد.

تاثيرات و مزيت هاي پروژه 6040

اكثر داوطلبان در ماه هاي پاياني كنكور با آزمون هاي جامع از سوي موسسات مختلف مثل سنجش، قلمچي، گاج و غيره كه همه حداقل 3 تا آزمون جامع را خواهند داشت مواجه هستن. كساني كه مطالعه دقيق و تست زني منظم داشته اند و قدرتمند شدن، اين آزمون هاي جامع به نفعشون هست و ابزاري خوب براي شناسايي و محك آن ها قبل از آزمون اصلي مي باشد. اما دانش آموزاني كه دست و پا شكسته درس خوندن و كلاً به نتيجه نرسيدن، با رسيدن به آزمون هاي جامع نا اميد ميشن و كنكورو كاملاً كنار ميذارن. اما چرا؟ چون قبل از آزمون جامع آزمون هاي مبحثي وجود داره در آزمون هاي مبحثي طراح حق نداره سؤالاتو با مباحث جلوتر تركيب كنه پس سؤالات حالت تركيبي ندارن. اما وقتي به آزمون هاي جامع مي رسيم چون حجم بيشتر سوالات كنكور تركيبي است طراحان به تبعيت از اين موضوع در آزمون هاي جامع دست به طراحي سوالات تركيبي ميزنند و در اينجا دانش آموز با چالش جدي رو به رو ميشود.
در مجموعه حرف آخر با طراحي اين پروژه اين چالش را  براي هميشه براي داوطلب حذف كرديم و بهترين تاثير و مزيت اين طرح نيز همين مي باشد كه در ماه هاي پاياني كنكور به همه داوطلبان در هر وضعيتي كه قرار دارند اين امكان را مي دهد در كمترين زمان  با جديدترين متد هاي آموزش روز دنيا آموزش100درصدي مباحث را بصورت مفهومي و تركيبي داشته باشند بدون آن كه مبحثي حذف بشه و از همه مهمتر با 20 آزمون جامع شبيه ساز با پاسخ نماهاي تشريحي بتواند به كرات خود را محك زده و با آمادگي كامل وارد آزمون هاي جامع و در نهايت آزمون اصلي همان كنكور شوند.

براي كدام نظام آموزشي طراحي شده است؟ قديم يا جديد؟

حرف آخر به عنوان جامع ترين نشر ديجيتال آموزشي در عرصه كنكور با استفاده از جديدترين متدهاي آموزشي روز دنيا خدمات و منابع خود را براي تمامي دروس هر دو نظام آموزشي نظام قديم( سالي واحدي) و نظام جديد(3-3-6) بصورت پايه اي و مبحثي بصورت كامل ارائه مي دهد كه پروژه 6040 هم از اين قاعده مستثني نيست.

نتايج كساني كه با  پروژه 6040 پيش رفته اند

در اين قسمت از مقاله ميخواهيم شمارو با نفراتي برتري از كنكور سراسري آشنا كنيم در يك يا چند يا همه دروسشون با مجموعه 6040 پيش رفتن و تونستن به روياي خودشون كه رسيدن به رشته هاي تاپ و دسته اول مثل پزشكي و دندان پزشكي و دارو در بهترين دانشگاه هاي كشور هست برسند:

محمدرضا خوشرو(زاهدان) – پزشكي تهران

مهرداد زارع(زاهدان) – پزشكي تهران

اسماعيل احمدي(بوكان) – پزشكي بهشتي

سروش مسروري(بوكان) – پزشكي بهشتي

حسين فلاح( ملارد) – پزشكي بهشتي

عرفان شهبازي(ملارد) – دندان پزشكي بهشتي

مهدي حسني – پزشكي تهران

فائزه كيانفر – پزشكي تهران

مينا صالحي – پزشكي تهران

ميثم فرهمندي – پزشكي ايران

مهدي ايماني – پزشكي ايران

سروين سليماني – پزشكي بهشتي

صالح مهر عبداللهي – پزشكي شاهد

رضا عطارپور -  پزشكي تهران

دوستان عزيز شما هم مثل خيلي ديگه از رتبه برتر هاي حرف آخري از الان فرصت داريد به رتبه شدن فكر كنيد و به رتبه شدن برسيد فقط كافي از همين حالا يه حرف آخري بشيد و تو كنكور 1400 با حرف آخر بتونيد رتبه خوبي كسب بكنيد.

در ادامه جهت آشنايي بيشتر با اين رتبه برترها لذت تماشاي كليپ زير و تقديم شما ميكنيم:
(ويدئو قرارداده بشه)

مشاوره و برنامه ريزي در پروژه 6040

بعد از آشنايي با طرح راهبردي 6040 براي مدت زمان باقي مانده تا كنكور، كار اصلي ما در وهله دوم اين است كه اين برنامه راهبردي  را متناسب با وضعيت هر داوطلب شخصي سازي مي كنيم. يعني بعد از ثبت نام  در اين طرح، يك برنامه زماني منحصر به فرد در اختيار داوطلب قرار خواهد گرفت كه در اين برنامه به هر درس عمومي و اختصاصي متناسب با ضريب و اهميتي كه دارند، وقت اختصاص داده شده است و هيچ درسي حذف نشده است و برنامه  دروس عمومي و اختصاصي هيچ گونه منافاتي باهم ندارند. سپس متناسب با اين برنامه، يك برنامه حجمي در اختيار داوطلب قرار مي گيرد. منظور از برنامه حجمي اين است كه در هر جلسه اي كه در برنامه زماني براي هر درس مشخص شده است، به صورت دقيق تعيين مي شود كه چه مبحثي از دروس موردنظر مورد مطالعه قرار بگيرد. زمان ديدن DVD، تكميل نويسي جزوه، تست و تحليل تست در هر جلسه لحاظ شده است.

به بيان ساده تر در اين طرح، مديريت صفر تا صد برنامه به عهده مشاوران ماست. تنها وظيفه داوطلب، اجراي درست برنامه ها و تعهد نسبت به برنامه هاست. چيزي كه مشخص مي كند تا چه ميزان از اين طرح نتيجه بگيريد.


برچسب: پروژه 6040 حرف آخر چيست؟،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۴:۲۹ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :