بمبِ خنده بمبِ خنده .

بمبِ خنده

مشاوره درسي و رفع اشكال

مشاوره درسي و رفع اشكال

معمولا دانش آموزان در مواجه با مشكلات درسي كه قادر به حل و عبور از آن ها نباشند كمي دلسرد شده، مطالعه و يادگيري را به روز ديگري موكول مي كنند، در صورتي كه اگر در همان لحظه فرد متخصص بتواند با يك راهنمايي هر چند كوچك مشكل وي را حل كند. دانش آموز ضمن حفظ تمركز و نشاط خود بر كل موضوع چيره شده و مي تواند مسير يادگيري را به خوبي و تا پايان، طي كند و اين همان چيزي است كه محققان به آن لذت يادگيري مي گويند.

چرا مشاوره درسي و رفع اشكال؟

مشاوره درسي و رفع اشكال را مي توان زير مجموعه مشاوره آموزشي و پرورشي توصيف كرد كه به طور اختصاصي به موضوعات و مفاهيم درسي دانش آموزان مي پردازد و زماني كه دانش آموز مشغول مطالعه درسي خاص به طور مثال رياضيات است و با مبحثي مواجه مي شود كه مفهوم آن را به خوبي درك نمي كند و يا در حين تمرين يا تكرار يك موضوع قادر به حل آن تمرين نيست، مي تواند از يك معلم مجرب آن درس مشورت بگيرد و با يك تماس تلفني مشكل خود را مطرح و راه حل مربوط به آن را جويا شود. در اين صورت است كه انگيزه دانش آموز براي يادگيري پايدار، باقي مي ماند و با شادابي مسير يادگيري را طي مي كند.

 

معرفي گروه مشاوره درسي و رفع اشكال

از زماني كه فرزندمان وارد مدرسه مي شود تا رسيدن به مقطع دانشگاهي مسير هاي مختلفي را پيش روي خود مي بينند و مشكلات درسي زيادي رو به رويشان قرار مي گيرد، اين مشكلات اگر در همان پايه تحصيلي رفع نشوند مي تواند باعث افت تحصيلي شود و آن ها را از درس و مدرسه خسته كند. مشاورين درسي و رفع اشكال آرموو آماده اند تا با راهنمايي هاي مناسب و آموزش هاي قدم به قدم، روش هاي درستي را به دانش آموزان ارائه دهند تا آن ها دروس خود را با موفقيت طي كنند و پيشرفت هايي در زمينه يادگيري مباحث درسي شان شكل گيرد.

 • پايه اول ابتدايي
 • پايه دوم ابتدايي
 • پايه سوم ابتدايي
 • پايه چهارم ابتدايي
 • پايه پنجم ابتدايي
 • پايه ششم ابتدايي
 • عربي متوسطه اول
 • عربي متوسطه دوم
 • زبان انگليسي متوسطه اول
 • زبان انگليسي متوسطه دوم
 • رياضي متوسطه اول
 • علوم متوسطه اول
 • رياضي پايه دهم
 • رياضي پايه يازدهم
 • رياضي پايه دوازدهم
 • رياضيات گسسته
 • هندسه پايه دهم
 • هندسه پايه يازدهم
 • هندسه پايه دوادهم
 • فيزيك پايه دهم
 • فيزيك پايه يازدهم
 • فيزيك پايه دوازدهم
 • شيمي پايه دهم
 • شيمي پايه يازدهم
 • شيمي پايه دوازدهم
 • حسابان ?
 • حسابان ?
 • آمار و احتمالات
 • زيست شناسي ?،?،?
 • منطق
 • فلسفه
 • علوم و فنون ادبي
 • حسابداري فني حرفه اي
 • كامپيوتر فني حرفه اي
 • روانشناسي متوسطه دوم

 

 

u3dq_s9.png
مشاور درسي و رفع اشكال كيست؟

مشاوره درسي و رفع اشكال، آموزگار يا دبير با تجربه، توانمند و متخصص است كه مشغول به تدريس آن پايه تحصيلي و يا درسي است كه با تسلط به روش هاي نوين تدريس مي تواند روشي متفاوت را براي يادگيري دانش آموزان فراهم نمايد.

مشاور درسي و رفع اشكال در خدمت دانش آموزان است تا مشكلات يادگيري درسي آنان را بررسي نمايد و بستر لازم را براي يادگيري لذت بخش، فراهم كند. وي مي تواند ارزشيابي درسي را نيز انجام دهد تا دانش آموزان مطمئن شوند بر مطالب و مفاهيم درسي تسلط كافي دارند و يادگيري به طور صحيح اتفاق افتاده است. علاوه بر آن مشاور مي تواند عقب ماندگي درسي دانش آموز را جبران كند و يا اينكه مفاهيم و مطالب درسي را براي دانش آموزان فراهم نمايد.

 

رويكرد دپارتمان درسي و رفع اشكال درسي

اساسا دو رويكرد در اين حوزه مطرح است

الف) رويكرد يادگيري معكوس:

حدود ??-?? سالي است كه در مدارس برتر دنيا از روشي استفاده مي شود كه اساس آن بر پايه تلاش بيشتر دانش آموزان است. در اين روش دانش آموزان قبل از كلاس با مباحث درسي از طريق فيلم هايي كه معلم تهيه كرده، آموزش مي بينند تا در كلاس تنها براي رفع اشكلات خود با معلم گفتگو كنندمزاياي استفاده از اين روش:

?) غيبت هاي كلاسي آسيبي به آموزش مباحث درسي وارد نمي كند

?) دانش آموزان هنگام حل مسائل كنار معلم خود هستند و به راحتي مي توانند مشكلاتشان را برطرف كنند

?) دانش آموزان مي توانند آموزش هاي آن مبحث درسي را چندين و چند بار براي خود تكرار كند تا مفاهيم را بهتر متوجه شود

 

 

ب)رويكرد نظام جبراني:

از بزرگترين مشكلات نظام آموزشي ما اين است كه عقب ماندگي در دروس دانش آموزان را نمي تواند پاسخگو باشد و معمولا موجب انباشته شدن اين مشكلات و عقب ماندگي هاي درسي مي شود. برخي از دانش آموزان در مواجه با اين انباشتگي ترك تحصيل مي كنند و برخي ديگر بي انگيزه مي شوند، قادر به حل اشكالات درسي خود نخواهند بود. اگر دانش آموز در يادگيري مباحث مقدماتي دچار اختلال شوند مباحث بعدي را نيز بخوبي فرا نمي گيرد و همين وقفه كوچك مانند سدي در راه پيشرفت و ترقي وي محسوب مي شود اما در نظام جبراني براي اين مشكل راه حل هايي فراهم شده تا دانش آموزان عقب ماندگي هاي درسي خود را جبران نمايند.

خدمتي براي معلمان تازه كار

برخي از معلمان عزيز و گرامي كه اولين سال تجربه تدريس خود را در يك پايه مي گذرانند نيز مي توانند از مشاوره درسي و رفع اشكال بهره مند شوند. مشاورين آمادگي دارند تا روش هاي نوين تدريس، مفاهيم و اهداف كتاب درسي، تجربيات ارزشمند خود و تدريس منابع لازم براي تدريس آنان را به اشتراك بگذارند و به آنان كمك كنند تا از تدريس خود لذت ببرند و محيط كلاس خود را فعال تر و بهتر نمايند.

 

چه كساني به مشاوره درسي و رفع اشكال نياز دارند؟

?) دانش آموزان يا والديني كه مايلند يادگيري خودشان يا فرزندانشان لذت بخش باشد.

?) دانش آموزاني كه مايلند قبل از تدريس معلم، مطالب و مفاهيم درسي را مطالعه كنند.

?) دانش آموزاني كه مايلند قبل از تدريس معلم عقب ماندگي درسي شان را جبران كنند.

?) دانش آموزاني كه از تدريس معلم مدرسه ي خود راضي نيستند و تمايل به توسعه، تثبيت و تعميق يادگيري مطالب و مفاهيم درسي خود دارند.

?) دانش آموزاني كه به مطالب درسي و محتوايي آموزشي بيشتري مي خواهند دسترسي داشته باشند.

?) دانش آموزاني كه مايلند مطالب و مفاهيم درسي خود را با برگزاري يك آزمون استاندارد محك بزنند.

?) والديني كه مايلند با روش هاي تدريس نوين آشنا شده و در مسير يادگيري به فرزندان خود كمك كنند.

?) معلميني كه مايلند با روش هاي تدريس نوين آشنا شده و منابع آموزشي و تدريس بيشتري را در اختيار داشته باشند.

 

 

 

مشاور درسي و رفع اشكال چه كار هايي انجام مي دهد؟

?) كمك به فرآينديادگيري مؤثر درسي دانش آموز

?) رفع موانع درسي در مسير يادگيري لذت بخش

?) كمك به يادگيري مفاهيم درسي قبل از تدريس معلم (رويكرد يادگيري معكوس)

?) كمك به توسعه، تثبيت و تعميق يادگيري مفاهيم درسي بعد از تدريس معلم

?) كمك به آموزش يادگيري معكوس در آموزش فردي دانش آموز

?) كمك به فعال شدن دانش آموز در مسير يادگيري

?) لذت بخش كردن يادگيري

?) كمك به رفع عقب ماندگي درسي دانش آموز

?) كمك به يادگيري مطالب و مفاهيم بيشتر براي دانش آموزان مستعد و علاقه مند

??) معرفي منابع آموزشي مورد نياز درسي دانش آموز (به جز كتاب هاي رايج كمك آموزشي)

??) كمك به افزايش انگيزه و اعتماد به نفس دانش آموز

??) كمك به افزايش عملكرد و موفقيت دانش آموز

??) پاسخگويي به سؤالات والدين در خصوص سؤالات درسي دانش آموزان و روش هاي تدريس نوين

??) كمك به انجام آزموني مناسب براي اطمينان از يادگيري مؤثر مطالب و مفاهيم درسي

??) كمك به انجام تكاليف درسي و رفع مشكلات دانش آموزان ابتدايي

??) در اختيار گذاشتن فايل نمونه سؤالات استاني، جزوات درسي،  منابع آموزشي، روش هاي تدريس و … به متقاضيان مربوطه

 

مشاوره درسي و رفع اشكال تلفني

مهم نيست شما در كجاي اين دنيا قرار داريد، ما اينجاييم براي شما. در ?? ساعت شبانه روز و حتي در روز هاي تعطيل سال مي توانيد با بهترين مشاوران درسي تماس  بگيريد و از آن ها كمك بخواهيد. با مشاوره تلفني مي توانيد درك درست تري از مشكلات درسي فرزند خود پيدا كنيد و آن ها را به راحتي رفع كنيد.

 

مشاوره درسي و رفع اشكال آرموو چه كمكي به دانش آموزان مي كند؟

رفع عقب ماندگي درسي

توسعه مفاهيم يادگيري

تثبيت و تعميق يادگيري با تمرين و تكرار

برگزاري آزمون هاي شفاهي

معرفي منابع آموزشي و يادگيري مكمل

 

 

 

 

چرا به مشاوره درسي و رفع اشكال براي دوران ابتدايي نياز داريم؟

كودكان در دوران ابتدايي “اولين” تجربه هاي خود را در زمينه هاي مختلف بدست مي آورند و  چالش هاي زيادي پيش روي يشان قرار مي گيرد كه مي تواند بر زندگي و آينده آن ها تأثير بسيار زيادي بگذارد. هر چه سن فرزندانمان بيشتر مي شود علاقه زيادتري به كشف دنياي پيرامون خود پيدا مي كنند و به همين نسبت تغييراتي در رفتار، شناخت، شخصيت شان به وجود مي آيد. دوران دبستان فرصتي است براي رشد شخصيت، پيدا كردن علاقه و احساسات و از همه مهم تر اعتماد به نفس شان در مقاطع بالاتر زندگي. يادگيري مهارت هاي مختلف، آگاهي آن ها از شغل و فرهنگ و بافت كلي زندگي مي تواند به تعيين مسير پيشرفت آن ها كمك كند. مشاوران درسي و رفع اشكال براي دوران ابتدايي با ارائه آموزش هاي نوين و آزمايش شده، پيشگيري و شناسايي زود هنگام رفتار دانش آموزان، پيشرفت هاي شخصي، اجتماعي و شغلي شان را هموار مي كنند.

 

پايه اول و دوم: دانش آموزان در اين پايه براي بار اول با دروس مختلف آشنا مي شوند و از اين نظر، يك معلم كار دشواري را در پيش دارد. در پايه اول و دوم ابتدايي بيشترين دغدغه دانش آموزان يادگيري حروف الفبا، اعداد و املا است.

 

پايه سوم تا چهارمپس از تسلط دانش آموزان به املا و اعداد بيشترين دغدغه آن ها به دروس رياضي و علوم منتهي مي شود. جدول ضرب در درس رياضي چالش هاي زيادي را براي دانش آموزان به وجود مي آورد.

 

پايه پنجم: (تفريق فرآيندي) يكي از مباحث مهم درس رياضي است كه دانش آموزان با روش تمرينات متداوم مي توانند به آن تسلط پيدا كنند. روش هاي آموزشي معلمان اين پايه بر يادگيري اين مبحث از درس رياضي بسيار تأثير گذار است.

 

پايه ششمدروس در اين پايه سخت تر مي شوند تا دانش آموزان آمادگي لازم را براي رفتن به دوره ي متوسطه پيدا كنند. در پايان دوره ششم ابتدايي آزمون تيز هوشان برگزار مي شود. در اين پايه دانش آموزان علاوه بر خواندن دروس اصلي شان براي اين آزمون آمادگي پيدا مي كنند و با تست ها و سؤالات اين  آزمون آشنا مي شوند.

 

مشاوره ي درسي و رفع اشكال در دوره متوسطه

در مدارس متوسطه، آموزش ها با سطح پيشرفته تري نسبت به دوران ابتدايي ادامه پيدا مي كند. مدارس متوسطه با برخورداري از رويكردهاي متفاوت اما با تدريس مبتني بر برنامه درسي مشترك، دانش آموزان خود را به سمت تصميم گيري در مورد انتخاب رشته متناسب با خصوصيات اخلاقي، استعداد، علاقه ي شخصي خود راهنمايي مي كنند. در اين دوره ي تحصيلي بسيار حساس علاوه بر آموزش هاي تئوري بايد دانش آموزان را با تجربيات عملي حرفه هاي مختلف آشنا كرد.

پايه هفتم و هشتمدروس زبان خارجه و بعد از آن رياضي و علوم، دغدغه هاي زيادي را در اين پايه براي دانش آموزان ايجاد مي كنند.

 

پايه نهم: پايه اي كه در آن دانش آموزان بايد بر حسب ميزان علاقه و استعدادي كه دارند يك رشته را انتخاب مي كنند تا در آزمون كنكور همان رشته شركت كند.

 

پايه دهم: دروس در اين پايه تخصصي تر شده و به همين ميزان تلاش دانش آموزان را هدفمند تر مي كند.

 

پايه يازدهم و دوازدهم: در اين دو سال دغدغه اكثر دانش آموزان به آزمون كنكور معطوف مي شود. شركت در آزمون هاي مشابه كنكور و مشاوره درسي و رفع اشكال درست مي تواند از استرس و دغدغه آن ها كم كند و نتيجه ي بهتري را براي آن ها رقم بزند.

 

 

 

 

هزينه مشاوره درسي و رفع اشكال تلفني

هزينه ي مشاوره حضوري بسته به ميزان ساعت، شهرت و تبحر فرد مشاور مي تواند متغير باشد، اما زماني كه شما از مشاوره درسي و رفع اشكال تلفني آرموو مي خواهيد استفاده كنيد هزينه ها براساس هر دقيقه اي كه با مشاور صحبت مي كنيد محاسبه مي شود. هزينه ي هر دقيقه مشاوره درسي و رفع اشكال تلفني  در آرموو ???? تومان مي باشد. با نصب اپليكيشن آرموو مي توانيد از تمام مراحل، هزينه ها و روش هاي اجراي مشاوره  و رزومه و ساعات كاري مشاوران اطلاعاتي كسب كنيد تا با خيال راحت و اطمينان خاطر بيشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرماييد.

 

مسير يادگيري لذت بخش و موفقيت آميز

پيمودن قدم هاي كوچك، طي كردن مسير هاي طولاني را آسان مي كند.

ماموريت آرموو در مشاوره درسي و رفع اشكال

ما در آرموو هستيم تا يادگيري را براي دانش آموزان لذت بخش كنيم، انگيزه آنان را افزايش دهيم و اعتماد به نفسشان را با روش هاي خود آموز ،تثبيت كنيم تا با كسب موفيقت در دروس، نگراني و استرس و اضطراب را از دانش آموز و خانواده شان دور كرده و محيطي آرامش بخش را به آنان هديه دهيم. ما در تلاش خواهيم بود تا در هر زمان و مكان كه شما بخواهيد از طريق تلفن براي رسيدن به اهداف بلند درسي و آموزشي تان در كنار شما باشيم.

 

مي توانيد از طريق اپليكيشن يا مشاوره تلفني درسي و رفع اشكال (02145298) با مشاور خود ارتباط برقرار نمائيد.

 

 

منبع: https://www.armoo.co/solve-lesson-problems/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۵:۳۱ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :